kosmetyki

Najlepsze środki do pielęgnacji ciała i paznokci

Pielęgnacja paznokci to kwestia, z którą zmaga się codziennie cała rzesza kobiet. W trakcie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych oraz zakupu kosmetyków, z których korzystamy w ich trakcie, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które ułatwią nam bardzo cały proces.

Przede wszystkim pamiętajmy, że nasz lakier do paznokci musi współgrać z nasza osobowością oraz ogólnym wizerunkiem. Jego kolor musi korelować z całą resztą, tak aby wszystko tworzyło razem spójną całość. Paznokcie ombre są bardzo eleganckie, zaś francuski manicure jest wręcz nieśmiertelny i pasuje na każdą okazję. Świetnie współgra z czerwoną szminką i czarną sukienką. Biały lakier do paznokci nada natomiast naszym dłoniom subtelną elegancję. Kolory paznokci mogą również odzwierciedlać nasz aktualny nastrój, dlatego warto pozwolić sobie czasami na małe szaleństwa na tym polu. Aby kolory były głębokie możemy nałożyć parę warstw lakieru oraz sfinalizować wszystko kolejną warstwą lakieru bezbarwnego.

Aby taki efekt końcowy był powalający musimy zadbać o nasze paznokcie również na co dzień. Pomogą nam w tym na przykład odżywki do paznokci czy też utwardzacz do paznokci. Dzięki nim nasze paznokcie uzyskają większą sprężystość i nie będą się łamać przy byle okazji. Mocne paznokcie to podstawa efektywnego wyglądu. Oczywiście, dbajmy też o całą resztę i korzystajmy z kosmetyków Monat, peelingów z alg, mydełek z algami, algowych maseł do ciała czy innych kosmetyków fair trade. Pamiętajmy, że paznokcie odzwierciedlają one cały nasz styl życia, w tym dietę oraz inne fundamentalne dla naszego zdrowia kwestie. Warto podejść więc do tego tematu w holistyczny sposób i zadbać o wszystko w należyty sposób.