kosmetyki

Jak wybrać tusz do rzęs?

konsultantka kosmetyczna

Wybór tuszu do rzęs nie jest łatwą kwestią. Bardzo łatwo naciąć się na tusze słabej jakości, które będą się kruszyć, a potem rozmazywać z byle powodu. Każda kobieta wie o tym, że najlepiej zainwestować w sprawdzone tusze do rzęs, które cechują się składnikami najwyższej jakości. Tylko one zapewniają długotrwały efekt i nie sprawią nam przykrej niespodzianki.

W drogeriach znajdziemy setki produktów dedykowanych dla rzęs oraz ich okolic. Oraz całą masę innych kosmetyków, Można dostać oczopląsu widząc to wszystko – tu mamy peeling, masło do ciała, a w kolejnym rogu zerka na nas kolorowe mydło z alg. Jakby tego było mało reklamy przekonują nas, że ta nowa kredka do brwi to absolutny hit i musimy ją nabyć. Ponadto są tam też inne naturalne kosmetyki pogrubiające rzęsy oraz środki, które je wydłużają. Krótko mówiąc – wybór jest ogromny, a my nie mamy pojęcia na co się zdecydować. O czym więc warto pamiętać w takiej chwili? Co radzą dobre konsultantki kosmetyczne?

Przede wszystkim miejmy na uwadze to, że dany kosmetyk musi być dopasowany do kształtu naszego oka. Pędzelek, którym go nakładamy również musi to uwzględniać. Najważniejszy jest tu kształt i struktura. Pędzle wykonane z włosia postrzegane są zwykle za delikatniejsze, natomiast silikonowe charakteryzują się większym stopniem higieny. Szczoteczki z włosia stosuje się głównie do uczynienia rzęs grubszymi, zaś gumowe do tego aby odseparować rzęsy i nadać im pożądany efekt. Podczas ich używania musimy pamiętać o tym, żeby nigdy nie zmniejszać optycznie naszych oczu. Dobrze przydają się tutaj zakrzywione szczoteczki. Ponadto warto pamiętać, żeby zawinąć rzęsy na zalotkę