kosmetyki

Ile zarabia konsultantka kosmetyczna?

kobiety

Wiele osób zastanawia się ile może zarabiać konsultantka firmy kosmetycznej. Temat ten obrósł w wiele mitów i jest związany z całą masą stereotypów. W powszechnym mniemaniu praca konsultantki kosmetycznej jest tylko zajęciem dodatkowym i może przynosić dochody w wysokości kilkuset złotych miesięcznie. W części przypadków opinia ta się sprawdza, ale profesjonalne konsultantki zarabiają znacznie większe kwoty, które mogą sięgać nawet setek tysięcy złotych miesięcznie.

Zarobki konsultanki kosmetycznej zależą głównie zawsze od poziomu zamówień. Średnia zarobku to 20% ceny każdego kosmetyku. Bardziej doświadczone konsultantki kosmetyczne zarabiają również na prowadzeniu zespołów sprzedażowych. Otrzymują one wtedy procent od ogólnego obrotu wygenerowanego przez cały zespół. W takich przypadkach łączny zarobek konsultantki może być na bardzo wysokim poziomie. Jak widać chodzi tutaj głównie o umiejętność pozyskiwania dobrych kontaktów biznesowych, które pozwolą dystrybuować duże partie kosmetyków.


Profesjonalna konsultantka firmy kosmetycznej nie ma nic wspólnego z domokrążcom. Sprzedaje ona kosmetyki fair trade , takie jak np. peeling czy mydło z algami swoim partnerom biznesowym, a nie pojedynczym koleżankom. Taki rodzaj handlu wymaga oczywiście odpowiedniego podejścia i umiejętności. Zdobycie intratnych kanałów dystrybucji kosmetyków nie jest łatwą sprawą. Trzeba też brać pod uwagę, że konkurencja w tej branż jest całkiem spora i największe zyski osiągają nieliczne konsultantki.